Tenay Yazılım A.Ş., 1998 yılında sağlık enformasyon sistemleri alanında özel yazılımlar geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Firma, “klinik destek sistemleri” ve “klinik departmantal sistemler” üzerinde uzmanlaşmak için çalışmalarına başlamış; öncelikli olarak, bir hastane enformasyon sisteminin en önemli bileşenlerinden biri olan laboratuvar bilgi sistemleri üzerinde odaklanarak, 1998 yazında ilk ürünü olan LAB Asistan Laboratuvar Bilgi Sistemini piyasaya sürmüştür.

Firma, geliştirdiği çözümlerin hem başka bir sistemden bağımsız lokal olarak çalışabilmesini, hem de varolan hastane bilgi sistemleri ile entegre edilerek çalışmasını amaçlamaktadır.

LAB Asistan Laboratuvar Bilgi Sistemi ile 100’ün üzerindeki hastanede 5000’e yaklaşan istemciye (client) destek vererek alanında öncü konuma gelen firma, ürün yelpazesini çeşitlendirmek için “klinik destek sistemleri” üzerinde yeni ürün geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Tenay Yazılım, deneyimli kadrosu ile sürekli kendini geliştirmekte ve yeni ürünleri Hastane Bilgi Sistemi, Kan Bankası Bilgi Sistemi ve Gıda Kontrol Laboratuvarı Bilgi Sistemi ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Veritabanı olarak Oracle’ı seçen firmamız, sağlık sektöründe geliştirdiği uygulamaları donanım ürünleri ile birlikte sunarak anahtar teslimi çözümler üretmektedir.